Volný čas

Kam v okolí

6 km se nachází zámek Blatná,původně gotický hrad,který byl přestavěn v 18.-19.st. na vodní zámek s rozlehlým anglickým parkem a dančí oborou.

Nejblíže Sedlice s barokním kostelem sv.Jakuba Většího postavený v letech 1744-1754 a krajkářstvím Jež se datuje již od 15.století, roku 1900 byla v Sedlici založena krajkářská škola s nadregionální působností fungovala až do konce 20.století. Dodnes je na náměstí obchod se Sedlickou krajkou.

Záboří s románsko -gotickým kostelem sv.Petra a Pavla/3km/.Zámek Lnáře,Nepomuk, směrem Strakonice -hrad Strakonice, strážný hrad Střela,kousek od Bavorova,kromě známých U Střelských Hoštic je hrad Helfenburk-strážní hrad ,který střežil obchodní stezku z Prachatic do Vodňan. Nedaleký Písek rozhodně s historickými památkami nezaostává. Doporučuji www.vyletnik.cz

Ale nežijeme zde pouze historií,ve Strakonicích, Písku a Horažďovicích jsou aquparky, pokud nechcete využít přírodních rybníku nebo 10m bazénu u pensionu, tenisová hřiště, zimní stadiony, ve Strakonicích najdete skateboardový park a vždy v novinkách obdržíte momentální akce jako jsou koncerty kapel, rybářské dny a výlovy,ale také poutě a posvícení a jiné kulturní zážitky.

Pro pěší turistiku obdržíte v pensionu brožurku "historická a naučná stezka Blatenskem, ale také Strakonickem. Obdobné brožury a mapy jsou k dispozici pro celé okolí, jak pěší, tak cyklistické.
Vybavení penzionu